Laatikko
Yleensä viimeistään viikkosiivouspäivänä tästä taloudesta lähtee laatikot, jos niitä on kertynyt. Poikkeuksiakin tietysti on. Ennen jouluhan tänne tuli sellainen laatikko, joka sitten päätyi joulukoristeeksikin. Yleensä Namun kanssa. Muistin virkistämiseksi, laitamme tähän siitä kuvan.
Tämä laatikko säilyi olohuoneen lattialla joulukuun toiselta viikolta helmikuuhun asti. Se oli Namun lemppari, mitä ilmeisemmin sopivan kokonsa vuoksi.
Saanko mä pitää tän, saanhan? |
Sulo toivoo, että tämä laatikko pysyisi lattialla vähintään yhtä kauan. Laatikko sopii kollipojan makuupaikaksi ja voipa siellä pienet painitkin harjoittaa. Sulon mielestä tämä on paras laatikko ikinä.
Jep, laatikko on paras laatikko. Ja varsinkin semmonen, jonka saa pitää just niin kauan kuin itse haluaa.
VastaaPoista- Rokkimimmit -
Laatikot on parhaita, mutta kun ne aina katoaa emännän auton perään eikä tule takaisin - Pepsi
VastaaPoistaNäyttää lisäksi olevan designmerkkilaatikko, että senkin puolesta voisi pitää. Ja sopii Sulolle hyvin.
VastaaPoistaPusuja Sulo, olet komea ja joka lailla ihana ❤️
Sulo on valinnut laatikon viisaasti, kun siinä mahtuu vetämään kunnon painitkin.
VastaaPoistaIhana tuo Namun laatikko, kun siinä kylki pyöristyi juuri Namun muotojen mukaan <3 Eipä ihme, että se oli suosittu, sehän on kuin räätälin tekemä.
VastaaPoistaTuollainen alusta-laatikko on varmaan tosi hyvä. Ransukin tykkää tuollaisista, joihin voi mennä vaan pahvin päälle, eikä purista eikä kiristä mistään.