Kissatarhassakin
Naukulaan on tulossa pieni julkisivuremontti. Se aiheuttaa kissatarhan kalusteiden hetkellistä mylläämistä uuteen uskoon. Se on ollut vallan mielenkiintoista ja seuraa on ollut runsaasti. Remontti ulottuu myös Noki-Nooran lasitetulle parvekkeelle ja sielläkin pitää kalusteiden paikkaa siirrellä kun remontti on kohdilla. Ja koska remontti tuo vähän meteliä, niin tietysti se täällä hieman jännittää.
Mutta mielenkiintoista se on.
![]() |
Joo, tää on tässä ihan hyvä. |
![]() |
Nyt en tiedä tykkäänkö. |
![]() |
Onko mun pakko antaa Noomin kokeilla? Tää on mun karhu. Aina ollu. |
![]() |
Päivää Herra Karhu, muistatko minut? |
![]() |
Joo, tää on hyvä. |
Ennen remonttia nautiskellaan vielä hetki ja remontin jälkeen tylsänä ihmisenä laitan sitten kalusteet paikoilleen. Karhunkin.
Sulon karhulla on kyllä tosi kiinnostava uusi sijainti tuossa.
VastaaPoistaIhan paras! Tosi suosittu.
PoistaInspiroiva paikka karhulle! Ei ihme, että jonoa muodostuu. Varsinkin nyt kun Noomillekin taitaa olla tarpeeksi lämmin olla ulkona, ainakin pienempiä aikoja.
VastaaPoistaNoomilla oli melkein kuukauden ihan kissanpäivät.
PoistaKarhun selästähän näkee tuossa paljon kauemmas!
VastaaPoistaNiin näkee!
PoistaPääsetteköhän te työnjohtajiksi? Ois aika hienoa ohjeistaa karhun päältä. Se toisi taatusti lisää uskottavuutta.
VastaaPoista- Rokkimimmit -
Saattaa olla tai sitten ei. Voi olla että tulee päiväuniaikaan.
Poista